Nástěnné jednotky - KLIMAPOL

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Nástěnné jednotky

 
Nástěnná klimatizace má široké využití a může sloužit i jako hlavní zdroj tepla

Nástěnná klimatizace je na současném trhu jeden z nejpoužívanějších druhů klimatizačních systémů. Mezi její největší výhody patří, snadná instalace, široké spektrum využití, protože se instaluje do bytových a obchodních prostor, kanceláří či různých jiných technických místností. Jednotlivé druhy nástěnné klimatizace se následně dělí podle výkonu a způsobu filtrování vzduchu.
 

Klimatizace do jedné místnosti  

Klimatizační jednotku split je možné připojit k venkovní jednotce, čímž vytvoří pár. Výhoda split jednotek je možnost nezávislého řízení každé jednotky a nižší pořizovací náklady. Nástěnné klimatizace se mísťují přibližně 10 centimetrů pod strop, co se týká jejich konkrétního využití, tak je poměrně dost široké. Asi nejčastěji se využívají v rodinných domech a bytových prostorech, ale zároveň bývají instalovány i v různých komerčních prostorách, kancelářích, restauracích či v technických místnostech jako je například server.

Klimatizace do více místností

Klimatizační jednotka multisplit je ideální pro několik místnosti s individuálním ovládáním každé vnitřní jednotky. K jedné venkovní jednotce lze připojit skupina 2 až 6 vnitřních jednotek. Každá vnitřní jednotka je napojena samostatným chladivovým potrubím přímo do venkovní jednotky. Výhodou tohoto řešení je snížení počtu venkovních jednotek, které by mohly narušit estetiku budovy. Kombinujte různé styly a velikosti jednotek v každé místnosti a vytvořte dokonalé řešení pro váš domov.

Orientační tabulka výpočtu chladícího výkonu
Velmi důležitou informací je jakou plochu potřebujeme vychladit. V závislosti na ní se určuje výkon klimatizační jednotky. Zjednodušeně si to můžeme určit podle následující tabulky:
 
 
do 25m2         2,5 kW
 
25 - 40 m2      3,5 kW
 
40 - 60 m2      5 kW
 
více než 60 m2           6,8 kW a více

Ke stažení:


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky